[Çözüm] Windows XP’de Uzak Masaüstü Bağlantısı Yönetimi Nasıl Yapılır?

0

Uzak Masaüstü Bağlantısı Açma İşlemi

Bilgisayarım‘ı sağ tıklayın, Özellikler‘i tıklatın ve sonra Uzak sekmesini tıklayın. Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver” onay kutusunu seçerek Uzak Masaüstü‘nü etkinleştirin. Uzak Kullanıcıları Seç düğmesini tıklayarak kullanıcıları belirtiniz.

Uzak Masaüstünde Güvenlik Duvarını Ayarlama İşlemi

Windows XP Service Pack 2 (SP2) kullanıyorsanız ve Uzak Masaüstü‘nü etkinleştirirseniz Windows Güvenlik Duvarı bilgisayarınıza Uzak Masaüstü bağlantıları kurulmasına izin verecek şekilde otomatik olarak yapılandırılır.

UYARI: Siz veya başka biri Windows Güvenlik Duvarı'nı hiçbir özel duvara izin vermeyecek şekilde yapılandırdıysanız Uzak Masaüstü çalışmaz. Windows Güvenlik Duvarı'nda özel durumlara izin vermek için Denetim Masası'nda Güvenlik Merkezi'ni açın, Windows Güvenlik Duvarı'nı tıklayın ve sonra Özel durumlara izin verme onay kutusunu temizleyiniz.

Windows XP SP 1 veya öncesi üzerinde Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı’nı kullanıyorsanız Ağ Bağlantıları penceresinde, üzerinden Uzak Masaüstü‘nü kullanacağınız bağlantıyı çift tıklayın ve sonra Özellikler‘i tıklayın. Gelişmiş sekmesini tıklayın ve sonra Bu bilgisayara Internet üzerinden erişimi sınırlayarak ya da engelleyerek bilgisayarımı ve ağı koru” onay kutusunu seçin. Ayarlar düğmesini tıklayın. Hizmetler listesinde, Uzak Masaüstü onay kutusunu seçiniz.

Ve Ardından Uzak Masaüstü Bağlantısını çalıştırıp bağlanmak istediğiniz bilgisayarın ”ip” sini yazarak bağlanma işlemini yapabilirsiniz.windows-xp-uzak-masaüstü

Paylaş

Yazar Hakkında

10 yılı aşkın süredir bu sektörde faal olarak araştırmalarımı ve çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Microsoft'un Windows 98 ile Windows 10 sürümlerini tamamiyle kullandım. Tüm bu sürümlerin genel sorunları hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım..

Yorum Yazın