Windows XP’de Programları ve Dosyaları Başlat Menüsüne Sabitleme

0

Programları menüler içerisinde aramamak ve kolaylıkla çalıştırabilmek için, sık kullandığınız programları Başlat (Start) menüsünün sol üstündeki alana bağlayabilirsiniz. Bağladığınız programları istediğiniz sırada yerleştirip, düzenleyebilirsiniz (Masaüstü açıldığında İnternet Explorer ve Outlook Express programları başlat menüsüne otomatik olarak bağlanmış görüntülenir.).

Windows XP’de Program, Dosya ve Klasörleri Başlat Menüsüne Sabitlemenin En Kolay Yolu

 1. Başlat (Start) menüsüne bağlamak istediğiniz programın bulunduğu yere menü listelerinden gidin (Tüm Programlar-All Programs).
  Başlat Menüsü Tüm Programları Açmak

  Başlat Menüsü Tüm Programları Açmak

 2. Fareyle programın üzerindeyken sağ tuşa tıklayınız. Açılan menüden Başlat Menüsüne Tuttur (Pin to Start Menu) seçeneğine tıklayınız.
  Başlat Menüsüne İstediğimiz Programları Tutturmak( Pin To Start Menü)

  Başlat Menüsüne İstediğimiz Programları Tutturmak( Pin To Start Menü)

 3. Seçtiğiniz program Başlat (Start) menüsüne bağlanır. Bundan sonra diğer menülerde aramadan kolayca programı çalıştırabilirsiniz.
  Başlat Menüsü

  Başlat Menüsü

  Başlat (Start) menüsüne bağlanan bir programı kaldırmak için;

Başlat (Start) menüsünde tutturulan programlardan silmek istediğinizin üzerindeyken, farenin sağ tuşuna tıklayın. Açılan menüden Başlat Menüsünden Al (Unpin from Start menu) seçeneğine tıklayınız. Programın mönü bağlantısı silinir.

Seçtiğimiz Programı Başlat Menüsünden Çıkarmak

Seçtiğimiz Programı Başlat Menüsünden Çıkarmak

Paylaş

Yazar Hakkında

Uzun yıllardır bilgisayarlarla iç içeyim. Sizler gibi bende Windows'la ilgili sorunlar yaşadım. Bu tecrübelerimi sizinle paylaşmak için buradayım..

Yorum Yazın