Windows XP Faks Yüklemek

0

Bilgisayarınızda yüklü olan faks/modemi ya da faks kartını kullanarak faks gönderip alabilirsiniz. Bir belge fakslayabilirsiniz. Faksı yapılandırmak için;

 1. Başlat (Start) menüsünden Denetim Masası (Control Panel) ve Yazıcılar ve Diğer Donanım (Printers and Other Hardware) seçeneğine tıklayınız.
  Windows XP Denetim Masası

  Windows XP Denetim Masası

 2. Açılan pencerede Yazıcı ve Fakslar (Printers and Faxes) simgesini tıklayınız.
  Windows XP Denetim Masası Görev Seçin Penceresi

  Windows XP Denetim Masası Görev Seçin Penceresi

 3. “Yazıcı ve Fakslar (Printer and Faxes) ” penceresinde Faksı Kur (Setup Faxing) seçeneğine tıklayınız.
  Windows XP Yazıcı ve Fakslar

  Windows XP Yazıcı ve Fakslar

Windows XP Tarayıcı Ya Da Kamera Yüklemek

Tarayıcı, kağıt üzerinde bulunan fotoğraf, çizim, grafik ya da belgeleri, bilgisayara aktarmak için kullanılır. Kameralar aracılığıyla ise görüntü aktarabilir ya da kaydedebilirsiniz.

Bir tarayıcı ya da kamerayı, bilgisayarın arkasındaki uygun bağlantı noktasına taktığınızda, Windows XP, aygıtı algılar ve bilgisayarınıza yükler. Tarayıcı ya da kamera yüklendikten sonra, görüntüler yaratmak, yüklemek ve işlemek için Tarayıcı ve Kamera Sihirbazını kullanabilirsiniz. Bunun için;

 1. Başlat (Start) menüsünden Denetim Masası (Control Panelini) ve Yazıcılar ve Diğer Donanım (Printers and Other Hardware) seçeneğine tıklayınız.Windows XP Denetim Masası
 2. “Yazıcılar ve Diğer Donanım (Printers and othe Hardwone) ” penceresinde Tarayıcılar ve Kameralar (Scanners and Cameras) seçeneğine tıklayınız.
  Windows XP Yazıcılar ve Donanım

  Windows XP Yazıcılar ve Donanım

 3. “Tarayıcılar ve Kameralar (Scanner and Cameras)” penceresinin sağ bölmesinde yüklü olan tarayıcı ya da kameralar görüntülenir. Sihirbazı açmak için, tarayıcı ya da kamera simgesinin üzerine çift tıklayın. Bu aşamadan sonra yüklü olan aygıtla çalışmaya başlayabilirsiniz.
Paylaş

Yazar Hakkında

Uzun yıllardır bilgisayarlarla iç içeyim. Sizler gibi bende Windows'la ilgili sorunlar yaşadım. Bu tecrübelerimi sizinle paylaşmak için buradayım..

Yorum Yazın